Romanov Koyunu

Romanov koyunu orijini volga nehrinin üst kısımlarıdır. Romanov ismini de aynı bölgedeki romanov kasabasından almıştır.

18. yüzyılda Romanov koyunu’nun önemini farkeden almanya ve Fransa hemen koyunu ülkelerine ithal etmeye başlamışlardır. Daha sonra bu koyun cinsi Kanada gibi ülkelerce de ithal edilmiştir.

Türkiye olarak önemini geç farketsek de ülkemizde ki et fiyatları gözönüne alındığında önemli doğurganlığı yüksek olan bu koyunun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Ağırlık olarak erkek romanov koyunu 55-80 kg dişi romanov koyunu ise 4o-50 kg civarındadır.

Dişi romanov koyunları 3-4 aylıktan sonra olgunlaşırlar ve doğurganlıkarı başlar. Bir seferde 2-6 arası sayıda yavru verebilirler.

Türkiye’nin Ukraynadan Romanov Koyunu İthalatı

Aşağıdaki grafikte de görüleceği üzere 010410 HS kodu altındaki koyun ithalatı 2015 yılına kadar azalma eğiliminde olan ithalat 2016 yılında tekrar artmaya başlamıştır. En çok artış da Ukrayna’dan yapılan alımlarda olmuştur.
Bu romanov koyununa olan müteşebbislerin ilgisini göstermesi açısından önemlidir !

Romanov Koyunu İthalatı

 

Romanov Koyunu Fiyatları

Romanov koyununu en iyi şartlarda satın alabilmek için, Ukrayna’da fiyatların en uygun olduğu bölgelerde doğrudan üreticiler ile görüşebilirsiniz. Romanov koyunu fiyatları ve diğer konularda irtibat için :

Tel  : +380-991-116-858 (Whatsapp & Viber)

Yada dilerseniz bize iletişim sayfamızdan bize mesaj yazabilirsiniz

Romanov Koyunu Resimleri

Aşağıda Ukrayna’da bulunduğumuz bölgedeki bir üreticinin çiftliğinde çektiğimiz gerçek romanov koyunlarını görüyorsunuz. Resimlere tıklayarak daha büyük hallerini görebilirsiniz.

Romanov Koyunu